Anasayfa | Bize Ulaşın | Hakkımızda | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |Ziyaret Defteri |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

PDR Samsun Şubesinden Tepki

Türk PDR Derneği Samsun Şubesi "Psikolojik Danışma Merkezlerinin" Kapatılmasına Tepki Gösterdi.

Kategori  Kategori : PSİKOLOJİK DANIŞMA
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 4624
Tarih  Tarih : 05 Ocak 2011 17:08

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

 

 Prof. Dr. Kutman Ersanlı, son yıllarda gittikçe tehlikeyi boyutlara ulaşan internetteki sanal alem ve uyuşturucu madde tuzağının, toplumun psikolojik danışmanlık hizmetine büyük ihtiyacı olduğunu gösterdiğini söyledi.

 

İnsanların, dertlerini paylaşacağı ve yardım alacağı Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ofisleri'nin kapatılması sebebiyle hızla sanal alem ve uyuşturucu batağına sürüklendiğine dikkat çeken Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. Kutman Ersanlı, denize düşen toplumu sarıldığı bu yılandan kurtarmak için bu ofislerin yeniden açılması gerektiğini kaydetti.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği yöneticileri, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Meslek Yasası'nın çıkarılması konusunda Amisos Otel'de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ofisleri'nin kapatılmasının yanlışlığı vurgulanarak, toplumsal yararlarının altı çizildi. Kapatılan rehberlik ofislerinin profesyonel düzeyde lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip bilim adamlarınca yönetildiği ifade edildi. Türkiye genelinde halen 20 binin üzerindeki psikolojik danışmanın kamu ve özel kurumlarda koruyucu ruh sağlığı hizmeti verdiği bildirildi.


Toplantıda konuyla ilgili açıklama yapan derneğin Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. Kutman Ersanlı, kamu kurumları içinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin psikolojik danışmanlık hizmetlerinde herkesten bir adım önde olduğunu söyledi. TSK'nın yıllardır psikolojik danışmanları sağlık hizmetleri sınıfında istihdam ederek askerleri bu hizmetten yararlandırdığını dile getiren Prof. Dr. Ersanlı, "Yaşam şartlarındaki zorluğun toplumun psikolojisini bozduğu bir gerçek. Şuan toplumdaki herkesin bu psikolojik danışmanlık hizmeti almaya ihtiyacı var. Gençlerin hap, madde bağımlılığı ve sanal ortam çılgınlığına düşmesinin temel sebebi, kendilerini anlatamamalarıdır. Bu sitelerin tuzağına düşmek, insanların yardım almaya ve dertlerini paylaşmaya ihtiyaçları olduğunu gösteriyor. Bu siteler belki bir boşluğu dolduruyor ama zararı faydasından çok daha büyük. İnsanları kangrene çeviriyorlar. Ancan vatandaşlar yine de 'Denize düşen yılana sarılır' misali sanal alemden medet umuyor. Şimdi yılana sarılan toplumu kurtaracak mıyız? yoksa ne halin varsa gör mü? diyeceğiz." dedi.


(CİHAN)

 

 

Yazdyrylabilir Sayfa Yazdyrylabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Hasan T. YAZICI Hasan T. YAZICI
2015'te Evde Bakım Ücreti Ne Kadar?

SON DAKİKA HABERLERİ

ANKET

Engelli Öğretmenler Norm Kadro Sorunu Yaşıyor mu?Tüm Anketler

 

Sitedeki Tüm Dökümanların Hakları Saklıdır. Ancak; Kaynak Gösterilerek Yayınlanabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.