Anasayfa | Bize Ulaşın | Hakkımızda | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |Ziyaret Defteri |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Engelliler Meclisi'nde YAZICI'yla Devam

İlkadım Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanlığıa Hasan Tahsin YAZICI Yeniden Seçildi.

Kategori  Kategori : DERNEKLER PORTALI
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 3966
Tarih  Tarih : 01 Temmuz 2012 19:06

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

 

İlkadım Kent Konseyi’nin 29 Haziran Cuma günü İlkadım Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezinde gerçekleştirmiş olduğu Engelliler Meclisi Başkanlık seçiminde mevcut başkan Psikolojik Danışman Hasan Tahsin Yazıcı katılımcılarının tamamının oyunu alarak güven tazeledi.Kent Konseyi Başkanı Gazeteci-Yazar Av. Osman Kara’nın divan başkanlığında gerçekleştirilen genel kurul toplantısı Kent Konseyi Genel Sekreteri Reha Oğuz Ertuğrul’un yaptığı açılış ile başladı.

YAZICI, ENGELİLER OLARAK SESİMİZİ DUYURDUK

Genel kurula katılanlara yaptığı sunum ile seçildiği günden bu yana yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Hasan Tahsin Yazıcı,”Yaklaşık 16 aylık bir dönem içerisinde gerçekleştirdiğimi programlar ile birlikte 7 Temmuz da son bulacak olan ancak yapılan teklif üzerine 3 yıl daha ertelenen kamu kurum ve kuruluşlarının engellilerin erişebilirliği sağlanması noktasındaki çalışmalarda kamu da büyük bir hareketlilik sağladık.

Gazi sahnesinden Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, İlkadım Kaymakamı Zafer Orhan ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile bir çok kamu kurum amirlerinin katıldığı toplantı “Fiziksel Çevre ve Erişilebilirlik” konferansı sonrasında sesimizi duyurarak sorunlarımıza çözüm aradık” dedi.

YAZICI, DEMİRTAŞ’A TEŞEKKÜR ETTİ

İlkadım Kent Konseyi, İlkadım Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Engelsiz Yaşam Merkezinde ÖMMS sınavı için hazırlık kursları açtıklarını anlatan Yazıcı, Bu kurslarda görme engelliler, işitme engelliler, ortopedik engelliler başta olmak üzere 250 kursiyer eğitim gördü. Yaptığımız bu çalışma tüm Türkiye’ye örnek oldu ve benzer kurslar düzenlendi. Hatta böyle bir kurs açtığımızı duyup Adana ve Van’dan bu kursa katılmak için gelen engelli vatandaşların da olduğunu ifade eden Yazıcı, ”Bizlere her zaman destek olan İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a teşekkür ediyorum dedi.

Toplantının  kapanışında duygularını ifade eden Kent Konseyi Başkanı Osman Kara, Hasan Tahsin’i çok daha öncesinde tanıyordum ancak Kent Konseyinde göreve başladığım günden itibaren işin daha fazla içerisinde oldum ve bu sayede sizleri de tanıma fırsatım oldu. Sizlerle bir arada olmak ve sizlerle çalışmalarda bulunmak bizim için bir onurdur. Bundan sonra  çalışmalarımızabüyük bir ivme katarak devam edeceğiz “dedi.

 

Yazdyrylabilir Sayfa Yazdyrylabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Hasan T. YAZICI Hasan T. YAZICI
2015'te Evde Bakım Ücreti Ne Kadar?

SON DAKİKA HABERLERİ

ANKET

Engelli Öğretmenler Norm Kadro Sorunu Yaşıyor mu?Tüm Anketler

 

Sitedeki Tüm Dökümanların Hakları Saklıdır. Ancak; Kaynak Gösterilerek Yayınlanabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.