Anasayfa | Bize Ulaşın | Hakkımızda | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı |Ziyaret Defteri |

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

OMÜ'de Engellilere Diş Tedavisi

Engellilerin Dişleri, Özel Ameliyathanede Tedavi Ediliyor

Kategori  Kategori : SAĞLIK
Yorumlar  Yorum Sayysy : 0
Okunma  Okunma : 3813
Tarih  Tarih : 02 Mart 2013 18:22

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde oluşturulan ve engelliler için özel dizayn edilip son teknoloji ürünlerle donatılan ameliyathane, Karadeniz Bölgesi'ndeki engelli bireylere diş tedavisi imkanı sunuyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde oluşturulan ve engelliler için özel dizayn edilip son teknoloji ürünlerle donatılan ameliyathane, Karadeniz Bölgesi'ndeki engelli bireylere diş tedavisi imkanı sunuyor.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hikmet Aydemir, AA muhabirine, engelli bireylerde hekim korkusu olduğunu belirterek, engellilerin tedavilerinde yaşanan zorluğu dikkate alarak onlara yönelik bir ameliyathaneyi barındıran merkez oluşturduklarını söyledi.

Merkezde yaklaşık 2 yıldır sürdürdükleri tedavi hizmetini gün geçtikçe geliştirdiklerini, ameliyathaneyi son teknoloji ürünlerle donattıklarını anlatan Aydemir, şöyle devam etti:

"Karadeniz'de tek olan merkezimizde engelli hastaların ağız ve diş sağlığıyla ilgili tedavilerini ameliyathanede uyutarak yapıyoruz. Diğer hastalara nazaran engelli hastaların ağız ve diş sağlığıyla ilgili tedavileri çok zor oluyor. Ameliyathanede uyutularak yapılması hem hekimin işini kolaylaştırıyor hem tedavinin sağlıklı yapılmasını sağlıyor. Hasta da kendisini daha iyi hissediyor. Önceleri engelli hastalara tedavileri için uzun süreye yayılan gün verilirdi. Merkez sayesinde kısa süre içinde tedavileri tamamlanıyor."

-"Hasta sayısı sürekli artıyor"

Merkezin faaliyete geçmesiyle kendilerine başvuranların sayısının her geçen gün arttığına dikkati çeken Aydemir, günde 10 engellinin genel anestezi altında tedavisinin yapılabildiğini bildirdi.

Hastalara günübirlik randevu verdiklerini vurgulayan Aydemir, "Sadece Samsun'dan değil tüm bölgeden hasta kabul etmeye başladık. Merkezimizde sadece engelli hastaların değil, diş hekimi korkusu olan, ağız ve diş sağlığı konusunda ihmali olan hastaların da ameliyathane koşullarında tedavilerini yapıyoruz. Hem hastalarımız memnun kalıyor hem de hekimlerimizin işi kolaylaşıyor" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Aydemir, hastane genelinde ise 8 bölümde günlük 200 hastaya ağız ve diş sağlığı hizmeti verdiklerini kaydetti.

Kaynak:

 

Yazdyrylabilir Sayfa Yazdyrylabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Hasan T. YAZICI Hasan T. YAZICI
2015'te Evde Bakım Ücreti Ne Kadar?

SON DAKİKA HABERLERİ

ANKET

Engelli Öğretmenler Norm Kadro Sorunu Yaşıyor mu?Tüm Anketler

 

Sitedeki Tüm Dökümanların Hakları Saklıdır. Ancak; Kaynak Gösterilerek Yayınlanabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.